• 2 grudnia 2021

Papierosy elektroniczne to zamienniki tradycyjnych papierosów tytoniowych. Skład nowoczesnych olejków różni się nie tylko ilością spalanych substancji, lecz także dodatkami smakowymi. Nie bez powodu e-papieros bez nikotyny staje się najpopularniejszą metodą do rzucenia palenia. Jakie są zalety palenia e-papierosów i czym są e-papierosy bez nikotyny?

Z roku na rok wzrasta zainteresowanie e-papierosami. Jest to spowodowane chęcią ograniczenia negatywnego wpływu substancji smolistych na zdrowie. Obecnie na rynku można znaleźć szeroką gamę płynów, także tych, które nie zawierają nikotyny. Liquid bez nikotyny to najlepszy sposób na to, aby całkowicie rzucić palenie tradycyjnych papierosów. Taki płyn nie wykazuje właściwości uzależniających, a więc może być stosowany przez osoby, które nigdy wcześniej papierosów nie paliły. 

E-papierosy bez nikotyny - zalety

Papierosy elektroniczne, które uzupełniane są olejkami bez nikotyny z powodzeniem mogą być stosowane przez osoby, które wcześniej nie miały styczności z nikotyną. Producenci twierdzą, że olejki te nie mogą być zatem uzależniające. Uważa się również, że osoby palące elektroniczne papierosy nie wdychają żadnych substancji toksycznych. 

Papierosy elektroniczne z pewnością są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które całkowicie chcą rzucić palenie. Przejście na ten rodzaj palenia przynosi wiele zalet szczególnie ważnych dla zdrowia. Odstawienie nałogu można rozpocząć od palenia e-papierosów z niewielką ilością nikotyny, powoli zmniejszając jej stężenie aż do całkowitego zaprzestania. Olejki bez nikotyny są ku temu najlepszym sposobem. 

Palenie e-papierosów bez nikotyny zwiększa komfort osób znajdujących się wokół palacza. Używając elektronicznego papierosa, jego użytkownik nie naraża bliskiego otoczenia do biernego palenia, które także może przynieść skutki uboczne. Wapowanie nie prowadzi do zanieczyszczenia otoczenia żadnymi substancjami. 

E-papieros bez nikotyny

Papierosy elektroniczne różnią się od tradycyjnych papierosów, głównie tym, że ilość zawartych substancji szkodliwych dla zdrowia jest znacznie mniejsza. Stosowane olejki tzw. liquidy posiadają związki uzupełniające oraz nikotynę. Na rynku istnieją liquidy o różnym stopniu natężenia nikotyny. Co ciekawe, dostępne są także olejki, które jej nie posiadają. 

Płyny do e-papierosów bez nikotyny oparte są w głównej mierze na składnikach pochodzenia roślinnego. Najczęściej spotykane składniki to gliceryna roślinna oraz glikol propylenowy. Dodatkowo w płynie można znaleźć substancje, które podnoszą walory smakowe, czyli aromaty wpływające na intensywność smaku.

Top