• 2 grudnia 2021

Wygląd oraz schludne ubranie to nie wszystko. Na pierwsze, dobre wrażenie wpływa także kultura osobista oraz zapach. Starannie dobrane perfumy potrafią w pełni uzupełnić wizerunek mężczyzny. Współczesne stosowanie perfum powoduje, że osoba sprawia wrażenie bardziej zadbanej. Jak powinien pachnieć prawdziwy mężczyzna i jakie perfumy wybrać?

Badania pokazują, że mężczyźni mogą podnieść poziom swojej atrakcyjności właśnie poprzez stosowanie zapachów. Jest to udowodnione faktem, iż kobiety bardziej wyczulone są na bodźce zapachowe i reagują nawet na te wonie, które nie mają naturalnego pochodzenia. 

Jak pachnie mężczyzna?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, jak powinien pachnieć prawdziwy mężczyzna. Wiele kobiet uznaje idealnie skomponowaną nutę alkoholu, tytoniu oraz potu. Inne zaś twierdzą, że najlepiej pachnie, świeża, zadbana skóra. Intensywne zapachy perfum aplikowane z przesadną ilością nie rzadko zamiast przyciągać, odstraszają kobiety. Idealnie utrzymujący się zapach na skórze warunkują naturalne wydzielane feromony. 

Każdy człowiek posiada swój własny, unikatowy zapach, który wydzielany jest w formie feromonów. Naturalny zapach ludzki zależny jest od wielu czynników, m.in. genetycznych, choć ogromne znaczenie mają czynniki zewnętrzne takie jak: dieta, stosowanie codziennych kosmetyków oraz różne nawyki. Jeżeli organizm wydziela przykry zapach, warto zastanowić się nad zmianą diety bądź udać się do specjalisty.

Składową, która decyduje o przyjemnym zapachu skóry jest przede wszystkim właściwa higiena. Nawet najbardziej intensywny zapach nie ukryje nieprzyjemnej woni skóry. Co gorsze połączenie tychże zapachów może utworzyć naprawdę przykrą woń. 

Produkty stosowane do golenia również nadają zapach skórze. Warto do tego zabiegu używać sprawdzonych, klasycznych środków o mało intensywnych zapachach, które nie wejdą w reakcje z zaaplikowanymi perfumami. Współgrające ze sobą aromaty dadzą najlepszy rezultat. 

Stosowanie perfumowanych kosmetyków to kolejny czynnik, na który należy zwrócić uwagę ponieważ oddziałuje on na naturalny zapach skóry. Nie zawsze jest do dobre rozwiązanie, dlatego zaleca się stosowanie wyłącznie delikatnych środków myjących, jak naturalne mydła czy kosmetyki z jak najmniejszym składem. 

Jak używać perfum?

Przy aplikowaniu perfum należy zastosować umiar. Zbyt intensywne spryskiwanie całego ciała może doprowadzić do efektu odwrotnego do zamierzonego. Ciało będzie nasiąknięte mocną wonią zapachów, które razem z naturalnymi feromonami będą tworzyć ciężką woń. Każdy zapach przed zakupem należy przetestować na własnej skórze i pozwolić mu się rozwinąć. Nuty zapachowe perfum bowiem ulatniają się stopniowo. Pierwsze wrażenie zapachu może okazać się mylne po 2h noszenia  perfumy. Co równie ważne, perfum nie należy aplikować na ubrania, ponieważ mogą wystąpić plamy.

Top