• 28 listopada 2022

Perfumy są wynikiem połączenia alkoholu oraz olejków eterycznych. Z tych szczególnych kompozycji tworzą się nuty zapachowe, które można podzielić na nuty głowy, serca oraz bazy. W kategorii perfum męskich panuje duża różnorodność, ponieważ kompozycje dostosowywane są do gustów panów w różnym wieku o różnej osobowości. Perfumy można także podzielić na te, które stosuje się na dzień i na wieczór.

Spora część perfum męskich posiada w sobie dosyć intensywne tony oraz nuty zapachowe, do których można zaliczyć akordy skórzane. To jedne z najczęściej stosowanych nut zapachowych przez producentów perfum. Efekt ten uzyskiwany jest poprzez dodanie żywicy benzoesowej, która wynika z połączenia aromatu dymu. Ostatecznym wykończeniem tychże zapachów jest cywet, piżmo, drzewo cedrowe oraz wanilia. Jakie są inne nuty zapachowe.

Nuty zapachowe najczęściej wykorzystywane w męskich perfumach

Perfumy z nutami cytrusowymi

Zapachy mimo iż męskie, często mylone są z kobiecymi. Akordy cytrusowe najczęściej pojawiają się w świeżych letnich perfumach, które najlepiej stosować latem, ze względu na mocne uczucie odświeżenia. Perfumy posiadające orzeźwiające nuty zapachowe najczęściej wybierane są przez panów, którzy są aktywni fizycznie, ponieważ dodają wiele energii i wprawiają w dobry nastrój. Najczęściej do perfum cytrusowych dodaje się nuty zapachowe takie jak: mandarynki, limonki, cytryny, ananasa, bobu tonka, jałowca. 

Perfumy z nutami drzewnymi

Jedne z najczęściej wybieranych nut zapachowym w męskich perfumach. Akordy drzewne są zazwyczaj ciepłe, mocne i dodają kompozycjom głębi oraz stonowanego wyrazu. Wielu producentów perfum łączy je z nutami skórzanymi. Uważa się bowiem, że takie połączenie daje możliwość otrzymania niezwykle eleganckiego i profesjonalnego zapachu, który świetnie dopasuje się do skóry mężczyzny. Do tworzenia nut drzewnych najczęściej wybiera się olejki sosnowe, z drzewa sandałowego oraz wetiweru. 

Perfumy z nutami korzennymi

Zapachy korzenne budzą dystans, tworzą bardzo poważny, profesjonalny wizerunek. Sięgają po nie mężczyźni, który cenią sobie indywidualizm oraz elegancję. Zazwyczaj są oni czynni zawodowo i sprawują bardzo odpowiedzialne stanowiska. Nuty korzenne uznawane są za luksusowe. Najczęściej tworzą je nuty np.: gałki muszkatołowej, różowego pieprzu oraz kardamonu. Nie rzadko dodawany jest także cynamon. Ze względu na wysoką intensywność tychże zapachów, przełamuje się je nieco łagodniejszymi nutami np.: lawendy. 

Perfumy z nutami orientalnymi 

Perfumy, które wzbudzają tajemniczość oraz zmysłowość. Orientalne zapachy na pewno zwracają uwagę i pozostają długo na skórze oraz ubraniach. Perfumy orientalne łączą w sobie zarówno połączenie słodkich jak i gorzkich nut, dlatego też pojawiają się zarówno w męskich jak i damskich odsłonach. Producenci często sięgają po piżmo, wanilię oraz kadzidło.

Top