• 8 sierpnia 2022

Masaże, akupresura czy bicze wodne to niekonwencjonalne sposoby medycyny, które od wieków pomagają mężczyznom w momentach obniżonego libida. Siedzący tryb życia, wysoki poziom stresu oksydacyjnego, zła dieta, to tylko niektóre przyczyny obniżonej sprawności seksualnej, która odbiera chęć ze współżycia. 

Problemy dotyczą znacznie większej liczby mężczyzn niż się potencjalnie przypuszcza. Niestety, ale znaczna część Panów wciąż woli przyjmować suplementy niewiadomego działania oraz pochodzenia, niż zaczerpnąć wiedzy specjalisty seksuologa. Ciekawym rozwiązaniem może być akupresura, która odpręża ciało i pozwala się rozluźnić. Jakie masaże stosować, aby efekty były najbardziej zauważalne?

Akupresura na zaburzenia potencji

Akupresura to wszelkie zabiegi, które polegają na uciskaniu określonych miejsc na stopach. Metoda ta stosowana u mężczyzn odbywa się poprzez naciskanie na receptory czuciowe zlokalizowane na piętach. Zabieg polega na zgięciu nóg w kolanie i delikatnym uciskaniu pięty. Czynność tę należy rozpocząć od łagodnych muśnięć, aby przyzwyczaić układ nerwowy do ucisku, a następnie stopniowo zwiększać siłę. Każdą pięte należy uciskać średnio przez 5 minut.  

Specjaliści akupresury twierdzą, że kobiety bardziej nż mężczyźni reagują na uciskanie punktów znajdujących się wzdłuż kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego, w odległości ok. 3 cm od wyrostków kręgowych. Taki masaż ciała, może stać się częścią gry wstępnej, która pozwoli wprowadzić komfortową atmosferę zarówno dla mężczyzny jak i kobiety. 

Akupresura uszu też ma swoje plusy. Receptory tam znajdujące się, podobnie jak te umieszczone na stopach wywierają miłe wrażenie, które powoduje rozluźnienie ciała. Uciskanie receptorów czuciowych poprawia krążenie w naczyniach krwionośnych, co wpływa na pobudzenie narządów płciowych. Taki masaż może korzystnie wpłynąć na mężczyznę, który boryka się z problemami potencji. 

Bicze wodne na zaburzenia erekcji

Bicze wodne to jedne z nowszych metod na leczenie metodami niekonwencjonalnymi męskiej impotencji. Stwierdzono, bowiem, ze bicze wodne zwiększają popęd płciowy, poprzez wzmocnienie czynności seksualnych. Biczowanie wodą należy stosować na podbrzusze. Silny nurt wody powinien być naprzemienny, raz ciepły, raz zimny. Wówczas wrażenia cielesne bedą jeszcze lepsze. Delikatny natrysk można zastosować także na jądrach, jednak należy zachować ostrożność. 

Tego typu sposoby na męską potencję przeznaczone są szczególnie dla tych Panów, którzy przegrzewają miejsca intymne. Jak się okazuje, jest to jeden z głównych czynników nieprawidłowości seksualnych, ponieważ dochodzi do braku równowagi hormonalnej. Hydroterapia może być użytkowania także przez kobiety, które doświadczają spadku libida.

Top