• 2 grudnia 2021

Każda początkująca osoba podczas wyboru cygara powinna kierować się jego mocą. Z tego też względu zaleca się wybieranie cygar o łagodnej mocy i najlepiej niewielkiego formatu. Cygara o małych rozmiarach pozwolą na kilkunastominutowe palenie, które jak na początek jest w sam raz. 

Ranking 5 cygar dla osób początkujących

W zestawieniu znalazły się propozycje cygar, które produkowane są na Dominikanie. Niemal wszystkie z nich charakteryzują się niepowtarzalnym aromatem. Niektóre z nich zostały wzbogacone o dodatkowe nuty, np. czekoladowe czy kawowe. Wszystkie zaprezentowane cygara posiadają łagodną moc, która z pewnością będzie najbardziej odpowiednia dla osób, które dopiero zaczynają zapoznawać się z całym procesem i rytuałem palenia cygar. 

  • 3x3 Corona - jeden z kultowych cygar dla początkujących. Produkowany przez renomowaną fabrykę Davidoff na Dominikanie, która to słynie z produkcji wysokogatunkowych cygar ręcznych o umiarkowanej mocy. Cygaro posiada pokrywę typu liść Connecticut, która pochodzi z Ekwadoru. Nadaje ona wyjątkowy smak oraz aromat, w której dominują nuty czekoladowe. Każda z trzech sztuk zapakowana jest w aluminiową tubę. 
  • Casa de Garcia Corona Connecticut - cygaro, które w bardzo krótkim czasie zyskało grono swoich zwolenników. Produkcja tychże cygar odbywa się ręcznie, co niewątpliwie jest atutem. Wytwarzane są w fabryce na Dominikanie, w której powstają także takie cygara jak H.Upmann, Romeo y Julieta czy Montecristo. Cyagra Casa de Garcia charakteryzują się bowiem najwyższą jakością oraz są starannie wykonane. 
  • Dominican Estates Corona - cygaro, które z pewnością sprawdzi się szczególnie u osób, które dopiero wkraczają w świat rytuałów z wykorzystaniem cygar. Tak jak pozostałe propozycje, także i ten rodzaj produkowany jest ręcznie na Dominikanie z wyselekcjonowanych liści tytoniu. Cygaro oferuje łagodną moc oraz niezwykły kremowy aromat. 
  • Macanudo Maduro Diplomat - firma produkująca cygara zalicza się do najbardziej rozpoznawalnych firm cygarowych na świecie. Cechuje ją z pewnością profesjonalizm oraz doświadczenie, które wynika z tradycji. Cygaro charakteryzuje się bogatym i złożonym aromatem, który jednak posiada umiarkowaną moc. Bardzo dobrze się spala i posiada prawidłowy ciąg, co gwarantuje przyjemne delektowanie się znakomitym smakiem. Cyagro występuje także w serii tradycyjnej zwanej Cafe. 
  • Mustique Blue Corona - cygara zapewniające kremowy aromat, w którym wyczuwalne są nuty kawy. Produkowane na Dominikanie z wysokiej jakości liści tytoniu typu Connecticut Shade. Starannie wykonane umożliwiają prawidłowy ciąg oraz odpowiednie żarzenie. Każde cygaro zapakowane zostało w celofan. Produkt ten charakteryzuje się nie tylko świetną jakością, lecz także atrakcyjną ceną.
Top